ProInterior

Dla Twego wnętrza

ProInterior | Projektowanie i aranżacja wnętrz

Sypialnia na podeście

Sypialnia na podeście Sypialnia na podeście
Sypialnia na podeście

Sypialnia została zaprojektowana w jednopokojowym mieszkaniu o powierzchni 30m², zamieszkiwanym przez dwie dorosłe osoby. Gospodarzom zależało na wydzieleniu choćby najmniejszego aneksu sypialnego. Potrzebowali również kąta do pracy przy komputerze. Mój pomysł polegał na zbudowaniu sypialni na podeście wykonanym z płyty gipsowo-kartonowej. Od strony przedpokoju sypialnia została osłonięta ścianką o wysokości 200cm mieszczącą wnękę-wieszak, zamykaną drewnianą żaluzją. Pod wnęką znajdują się trzy głębokie szuflady wsuwana pod podest. Od części wypoczynkowej mieszkania sypialnię oddzielono niską ścianką, przy której urządzono miejsce do pracy. Blat biurka zamontowany jest na stałe. Pod biurkiem również znajduje się szuflada wsuwana pod podest. Szuflady pod podestem stanowią przestrzeń do przechowywania, bardzo cenną w tym niewielkim mieszkaniu, a zarazem niewidoczną. W kilku miejscach aneksu sypialnego zaplanowano punktowe oświetlenie - reflektorki znajdują się we wnękach ścianek gipsowo-kartonowych, przy suficie nad łóżkiem, w suficie wnęki-wieszaka (skierowane do góry), w prowadzących na podest schodach, a także pod szafkami zawieszonymi przy leżącym na podeście materacu. Wiele niezależnych punktów świetlnych pozwla różnorodnie oświetlać wnętrze i tworzyć w nim odmienne nastroje. Na podeście oraz na prowadzących na niego schodkach położono drewniane panele podłogowe. Parkiet w mieszkaniu i drewniana powierzchnia podestu współtworzą ciepły klimat tego wnętrza. Oryginalną ozdobą pokoju są przyklejone na ścianach pasy wzorzystej tapety.

Wizualizację do projektu wykonał Marek Panowski

Sypialnia z łazienką

Sypialnia z łazienką

Sypialnia (21.8m²) z łazienką (7.7m²) jest częścią mieszkania o powierzchni 80m², zamieszkiwanego przez dwie dorosłe osoby z nastoletnim dzieckiem. Pokazana część mieszkania jest przeznaczona dla rodziców, natomiast w mieszkaniu znajduje się również łazienka ogólna. W sypialni rodziców wygospodarowano obszerną garderobę dostępną przez dwa wejścia z suwanymi drzwiami, usytuowane po obu stronach łóżka. Ścianka oddzielająca garderobę od części sypialnej ma ciekawy kształt - zawiera dekoracyjne, podświetlane wnęki od strony sypialni oraz użytkowe wnęki z półkami od strony garderoby. Z sypialnią sąsiaduje duża łazienka, otwarta na sypialnię, a zarazem od niej oddzielona przez przeszkloną ściankę i suwane szklane drzwi. Przy szklanej ściance, pod oknem łazienki, umieszczono dużą wannę obudowaną szerokim blatem. Dla zachowania poczucia komfortu, sedes został schowany za ścianą z wnęką, mieszczącą pralkę i szafę na ręczniki itp.

Sypialnia z łazienką na poddaszu

Sypialnia z łazienką na poddaszu

Komfortowa sypialnia (35m²) z łazienką (11.5m²) o bogatym programie usytuowana jest na poddaszu domu jednorodzinnego. Łazienka jest otwarta, ale posiada wydzielone aneksy: umywalki znajdują się za ścianką z wąskim przeszkleniem, sięgającą do sufitu, sedes i bidet za ścianką o wysokości 200cm. W łazience zaplanowałam również kabinę prysznicową oraz wnękę na pralkę, ręczniki, szlafroki itp. Drzwi w łazience, usytuowane między umywalką a prysznicem, prowadzą do sali ćwiczeń. Wnętrze łazienki jest niewidoczne z sypialni - przysłania je ścianka z prześwitami, przy której zaaranożowałam kącik z fotelami i stolikiem. Między sypialnią a łazienką zaprojektowałam dużą, reprezentacyjną wannę wyeksponowaną w kierunku sypialni. W rogu sypialni zaplanowałam miejsce na biurko-toaletkę. Po drugiej stronie sypialni znalazła się duża garderoba. W łazience, nad wanną oraz nad toaletką znajdują się okna połaciowe, których światło współtworzy ciekawy klimat pomieszczenia.