ProInterior

Dla Twego wnętrza

ProInterior | Projektowanie i aranżacja wnętrz

Łazienka 5.6m²

Projekt łazienki

Łazienka powstała w nowo wybudowanym budynku. Nietypowy układ ścian wynikał ze szczególnego rozmieszczenia innych pomieszczeń w mieszkaniu. Mimo ograniczeń kształtu i powierzchni, w łazience udało się wygospodarować miejsce na dużą wannę, bidet, sedes i umywalkę. Pralka została umieszczona poza łazienką. W ścianie nad bidetem i sedesem zaprojektowałam zamykane wnęki-szafki wykorzystując wolną przestrzeń przy pionach wodno-kanalizacyjnych. Przy wannie powstały dwie dekoracyjne podświetlane wnęki. Obok wanny przewidziałam miejsce na kaloryfer. Cała ściana na wprost wejścia została przeznaczona tylko na umywalkę. Duże lustro na tej ścianie powiększa optycznie przestrzeń łazienki. Bliskie sąsiedztwo zamykanych szafek we wnęce pozwoliło na uniknięcie montowania półek przy umywalce. Dzięki temu wszystkie kosmetyki itp. pozostaną schowane, co ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Do tak urozmaiconego wnętrza dobrałam stonowane, spokojne płytki ceramiczne i dla wprowadzenia harmonii rozmieściłam je bez ekstrawagancji.

Łazienka 9.2m²

Projekt łazienki

Łazienka o powierzchni 9.2m² jest częścią projektu mieszkania 75.2m², przedstawionego w dziale Mieszkanie i dom. Łazienka jest dostępna z dwóch stron zarówno od części ogólnodostępnej mieszkania jak i od części prywatnej tj. sypialni połączonej gabinetem, na czym zależało klientowi. Od strony prywatnej (bliżej prysznica) łazienka oddzielona jest ścianą i drzwiami ze szkła matowego. Pozwoliło to chociaż częściowo doświetlić łazienkę. Najbliżej drzwi, od strony ogólnodostępnej zaplanowałam sedes, nad nim pojemne szafki i podświetlaną wnękę. Umywalkę usytuowano przy ściance oddzielającą kabinę prysznicową. Od podłogi ścianka jest murowana, wyżej przeszklona, lustro umieszczono w metalowej ramie. Obok prysznica będzie miejsce na szafki. Na wprost umywalki, przy łukowej ściance zaplanowałam dodatkowe półki a nad nimi dekoracyjny element z płyty gipsowo-kartonowej. Pas ściany obok pokryty jest tynkiem fakturowym, co dodatkowo podkreślono oświetleniem. Zgodnie z preferencjami klienta, płytki ceramiczne zastosowano tylko w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą (prysznic i podłoga). Pozostałe powierzchnie ścian pokryto farbami odpornymi na wilgoć.

Łazienka 12.8m²

Projekt łazienki

Łazienka o powierzchni 12.8m² jest częścią domu. W dziale Mieszkanie i dom przedstawiono projekt parteru tego domu. Łazienka ma bogaty program. Centralnie umieszczono dużą wannę o zaokrąglonych brzegach. Boki wanny zaplanowano obłożyć drobną mozaiką. Na wprost wanny, na jej osi umieszczono dekoracyjną podświetlaną wnękę. Ścianka za wanną podkreśla to rozwiązanie a jednocześnie kryje zamykaną szafkę na ręczniki i szlafroki itp. Sedes został przysłonięty niską ścianką będącą równocześnie szafką na kosmetyki. Klientom zależało na umieszczeniu w łazience dwóch umywalek z dala od siebie. Jedną z nich umieszczono przy wejściu do łazienki, drugą przy oknie. We wnęce za wanną zaplanowałam umieszczenie dużej kabiny prysznicowej. Wewnątrz, w małej wnęce będzie miejsce na półki na kosmetyki. Ściany wyłożono płytkami głównie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie wody i ze względu na ideę projektu łazienki.

Łazienka 19m²

Projekt łazienki Projekt łazienki
Projekt łazienki

Łazienka o powierzchni 19m² została zaprojektowana na poddaszu domu jednorodzinnego. Łazienka ma dwoje drzwi: te bliżej prysznica prowadzą na korytarz, drugie drzwi, wyposażone w duże lustro, prowadzą do garderoby. W rogu łazienki, pod skosem dachu, zaplanowałam wannę Furrora firmy Koło. Jej zgrabny kształt dobrze komponuje się zarówno w narożnikach pomieszczeń, jak i przy prostej ścianie. Dookoła wanny wykonano obudowę, która jednocześnie stanowi wygodną półkę na kosmetyki i różne dekoracyjne drobiazgi. Duża kabina prysznicowa (1m x 1m) została umieszczona we wnęce, dzięki czemu jest mniej widoczna. Obok, przy drzwiach, zaprojektowałam podświetlane półki, wykonane z płyty gipsowo-kartonowej. Wzdłuż niskiej, długiej ścianki pod lustrem umieszczono dwie umywalki i sedes. Parapet przy oknie został poszerzony i przedłużony na całą ścianę, w wyniku czego stanowi wygodną półkę, pod którą zbudowano szafki-wnęki zamykane drzwiczkami ze szkła matowego. Na posadzki, ściany iobudowę wanny wykorzystano prostokątny gres (płytki 30cm x 60cm) w dwóch odcieniach (jasny beż i brąz) i dwóch fakturach powierzchni (polerowana i matowa).