ProInterior

Dla Twego wnętrza

ProInterior | Projektowanie i aranżacja wnętrz

Mieszkanie 29m² dla 1 osoby

Kawalerka - rzut

Mieszkanie jest przeznaczone dla jednej osoby. Składa się z pokoju z aneksem kuchennym, łazienki oraz garderoby. Niewielką kawalerkę zaprojektowałam tak, by pokój mógł pełnić różne funkcje w zależności od potrzeb właściciela. Pomysłem na małą przestrzeń jest wnęka w ścianie między łazienką a pokojem. Ustawiono w niej rozkładaną kanapę, która po rozłożeniu zamienia się w wygodne miejsce do spania. Nad kanapą zamontowano akwarium, którego tylna ściana, widoczna od strony łazienki, może być lustrem weneckim. Ściana po obu stronach wnęki jest zabudowana szafami. Podobnie jak kanapa, większość sprzętów w pokoju jest składana - może zostać ukryta, zmienić miejsce, a nawet funkcję. Na poniższych wizualizacjach pokazane są metamorfozy pokoju, który raz jest pokojem dziennym, a innym razem jadalnią, sypialnią lub siłownią.

Kawalerka - pokój dzienny

Pokój dzienny: Kanapa umieszczona we wnęce między dwiema szafami jest rozkładana, dzięki czemu pełni funkcję zarówno mebla wypoczynkowego, jak i miejsca do spania. Fotel-worek łatwo schować w szafie lub przestawić, np. pod okno. Przy kanapie ustawiono małe stoliki - można je wsunąć jeden pod drugi, wtedy zajmują mniej miejsca. Jedna ściana pokoju jest w całości zabudowana regałami na książki, znalazło się tam również miejsce na wnękę mieszczącą sprzęt RTV.

Kawalerka - jadalnia

Jadalnia: Pokój może zamienić się w dużą jadalnię, np. gdy gospodarz zaprosi gości. Stół zestawiany jest z dwóch części. Jedna została wysunięta z wnęki pod telewizorem, druga na co dzień jest ukryta pod blatem w aneksie kuchennym. Krzesła ustawione przy stole można, w celu składowania, układać jedno na drugim i w ten sposób przechowywać w garderobie. Kanapa została wsunięta do wneki pod akwarium, dzięki czemu stała się niewidoczna.

Kawalerka - sypialnia

Sypialnia: Na noc gospodarz rozkłada kanapę - pokój zmienia się w sypialnię. Aby zmieścić więcej książek, zaprojektowałam dwa segmenty regału jako przesuwane na prowadnicach zamontowanych w podłodze. Gdy pokój wykorzystywany jest jako sypialnia, regały te można zsunąć i w ten sposób zasłonić wnękę ze sprzętem RTV. Stoliki używane w pokoju dziennym, po zestawieniu jeden na drugim, mogą być na noc ustawione w rogu pokoju przy oknie, lub w garderobie.

Kawalerka - siłownia

Siłownia: W szafach znajdujących się po obu stronach kanapy mieści się sprzęt sportowy: worek trningowy, ławeczka, sztanga, hantle oraz inne niezbędne akcesoria. Ubrania są przechowywane w garderobie. Drzwi obu szaf są jednoskrzydłowe i przy pełnym otwarciu obracają się o 180 stopni, całkowicie zasłaniając wnękę z kanapą i akwarium. Na wewnętrznej stronie drzwi namalowano obraz o tematyce sportowej. Na haku w suficie można zawiesić worek treningowy.

Wizualizacje do projektu wykonał Mariusz Mazur