ProInterior

Dla Twego wnętrza

ProInterior | Projektowanie i aranżacja wnętrz

Mały pokój z biurkiem na podeście lub pod antresolą

Pokój o powierzchni 6m² należy do nastolatka. Pokój ma wymiary w rzucie 200cm x 300cm i wysokość 300cm. W tak małym pomieszczeniu każdy centymetr przestrzeni jest cenny. Opracowałam dwa warianty zagospodarowania tego pokoju.

Biurko na podeście Biurko na podeście

Biurko na podeście: Przy oknie zaprojektowałam podest, pod który wsuwa się łóżko w formie szuflady z materacem, zamontowanej na meblowych kółkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w małym pokoju udało się uzyskać dużo wolnej przestrzeni. Na podeście, po jednej stronie, zaprojektowałam biurko, a po drugiej stronie łóżka - regał na książki. Na ścianie nad biurkiem przewidziane są półki, do niższej z nich zamocowane są lampki. Przy podeście ustawione są szafki, które mogą służyć jako siedziska. W kącie pokoju zmieściła się wąska, ale wysoka szafa na ubrania. Jako materiał na podest, biurko, regał, szafki i szafę zaproponowałam jasne drewno.

Biurko pod antresolą Biurko pod antresolą
Biurko pod antresolą

Biurko pod antresolą: W tej wersji wykorzystałam nietypową, dość znaczną wysokość pokoju. Miejsce do spania zaprojektowałam na antresoli zbudowanej z drewnianych belek. Wchodzi się na nią po drabince i ustawionych przy ściance szafkach, które towrzą wygodne schody. Pod łóżkiem znajduje się biurko i wysuwana szafa na ubrania (typu cargo). Od spodu łóżka, nad biurkiem, zamontowane jest oświetlenie. W miejscu parapetu przewidzaiałam wąski blat z łukowym przedłużeniem (widoczny na rzutach). Szafki, po których wchodzi się na antresolę, są dostępne od strony biurka. Meble oraz konstrukcję antresoli wykonano z ciemnego drewna. Do barwy drewna można dobrać różne kolory ścian, najspokojniesze będzie wnętrze pomalowane na beżowo.

Wizualizacje do projektu wykonał Marek Panowski

Pokój dla dwójki dzieci

Pokój dla dwójki dzieci Pokój dla dwójki dzieci Pokój dla dwójki dzieci Pokój dla dwójki dzieci Pokój dla dwójki dzieci

C

C

Przekrój B-B

D

D

Przekrój A-A

B

B

Rzut C-C

A

A

Rzut D-D

Pokój przeznaczony jest dla dwójki dzieci w wieku 10 i 12 lat. Powierzchnia pokoju jest niewielka, 14m², wymiary w rzucie to 325cm x 430cm. Wysokość pokoju, 320cm, umożliwiła rozplanowanie na różnych poziomach wydzielonych obszarów dla każdego dziecka. W każdym z obszarów zaprojektowałam miejsce do pracy oraz schowki i szuflady na przybory szkolne. Wzdłuż ściany od drzwi do okna znalazły się półki na książki. Przy drzwiach i oknie umieszczone zostały szafy, po jednej dla każdego z dzieci.
Poziom pierwszy (rzut C-C): Miejsce do pracy znajduje się przy oknie. Łóżko wsuwane jest pod podest stanowiący podłogę drugiego poziomu, dzięki czemu w dzień nie zajmuje mijsca. Przy łóżku umieszczone zostały wygodne półki.
Poziom drugi (rzut D-D): Do łóżka zamocowanego nad strefą wejściową prowadzą trzy schody, które są jednocześnie schowkami. Wokół łóżka i wzdłuż schodów przebiega barierka ochronna. Na podeście znajduje się miejsce do pracy.